HAKKIMIZDA

Ülkemizde sıklıkla kuraklıkla ilgili yeni haberler alıyoruz, uzun süreli yağışsız dönemlere maruz kalıyoruz. Suyun en değerli varlıklarımızdan biri olduğunu bilmemizin yanında onun sınırlı bir varlık olduğunu da içselleştirmemiz gerekiyor. İklim değişikliği ve nüfusun hızla arttığı gerçeği önümüzde yirmi yılda su yoksunluğu çekecek bir ülkeye dönüşeceğimizin habercisi. Suyun her aşamada ve her ölçekte korunması, koruma-kullanma dengesinin sağlanması, suyun sürdürülebilir planlamanın mihenk taşı olması hepimiz için hayati önemde. Bu yüzden gündelik yaşamımızda sahip olduğumuz bireysel ve kurumsal rollerle suyumuzu korumak için sorumluluklarımızı bilmeliyiz!

Doğru ve bilimsel bilgiye erişimimiz, gündelik yaşamımızda olumlu yönde davranış değişikliği gerçekleştirebilmemizin temellerini oluşturuyor. Suyun değeri ve korunması konusunda farkındalık kazanmak için elimizde en kolay kullanabileceğimiz araç ise internet. Hepimiz ulaştığımız doğru bilgiyi paylaşarak yaygınlaştırabiliriz.

TEMA Vakfı’nın su ekosistemleri, su sorunları ve sürdürülebilir yönetimini ele almak üzere yaptığı “su-tema” web sayfasındasınız. İnfografik temelli Türkçe hazırlanmış bu web sitesinin içinde suyla ilgili infografikler ve su konusunda uzmanların yer aldığı radyo programları bulunuyor. Bütünlüklü bir bilgi ve belge merkezi olma niteliğiyle büyük bir eksikliği dolduruyor. Suya dair merak ettiğiniz, bilmediğiniz verilere keyifle ulaşmanız dileğiyle... 

TEMA Vakfı, finansal desteği için Caspar Ludwig Opländer Foundation'a teşekkür eder.

Site kapsamında ele aldığımız tüm bölümler için kullandığımız kaynaklar ve size destek olacak önemli bilgiler için derlediğimiz ve konunun uzmanları tarafından kaleme alınmış veya tasarlanmış doküman, web sayfası ve raporları kullanımınıza sunuyoruz. Bu bağlantılara ulaşmak için lütfen tıklayınız

Bölüm Yönlendirmeleri

Web sitemiz Su konusunu beş başlık altında ele almaktadır: Mavi Gezegen, Kırılgan Döngü, Geleceğin Suyu, Büyük Resim, Suyun Mirası. Her bölümü solda gördüğünüz düğmelerle temsil edilmektedir. Ana sayfada bu sekmeler sayfanın altında yan yana, bölümlerin kendi sayfalarındayken ise sol kısımda alt alta gözükürler. Böylece site içerisinde nerede olursanız olun, diğer bir konuya hızlı biçimde erişebilirsiniz.

Infografikler

Her bölüme girdiğinizde karşınıza infografikler çıkacaktır. İnfografiklere tıkladığınız zaman, o konunun detaylı açıklamalarının ve kaynakçasının yer aldığı kısma ulaşırsınız. Bu yeni sayfada, infografikleri Facebook, Twitter ya da Instagram hesaplarınızda paylaşmanız için ilgili sosyal medya hesaplarının butonlarını bulabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz

TEMA Vakfı’na ya da web sitesini destekleyen sponsorlarımıza ulaşmak için Hakkımızda sayfamızın sağ tarafındaki irtibat bilgilerini kullanabilirsiniz. Ayrıca web sitesi ile ilgili tüm sorularınız için e-postalarınızı bekliyoruz!